Piękny, czysty samochód jest wizytówką właściciela. Nie trzeba jednak wydawać fortuny na zaawansowane zabiegi w profesjonalnych myjniach samochodowych. Zestaw do odnawiania samochodu z narzędziami w garażu na podwórku pozwoli na jak najdłuższe utrzymanie dobrego wyglądu i samopoczucia samochodu.

Auto detailing – drugie życie Twojego samochodu

Produkty do pielęgnacji samochodu to coś więcej niż tylko szampon i środek do czyszczenia tapicerki. Niezależnie od tego, czy wykonujemy tylko generalne czyszczenie na czas dłuższej podróży, czy też regularnie dbamy o czystość i stan naszych samochodów, zawsze powinny istnieć przydatne specjalistyczne produkty do wszystkich części samochodowych.

Produkty do pielęgnacji samochodów

Piękny, czysty samochód jest wizytówką właściciela

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych jest oczywiście mycie samochodu. Pomaga to usunąć z drogi wszelkie zanieczyszczenia i kurz. Dobrej jakości szampon skutecznie poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzenia. Niektóre preparaty zawierają składniki zapobiegające przebarwieniom lakieru. Dzięki temu nie odbarwia się i ma dobry połysk. Jeśli na powierzchni karoserii samochodu znajdują się bardzo twarde miejsca, w których nagromadził się kurz i liczne pozostałości po owadach, dobrze jest rozpuścić to wszystko za pomocą sprayu zawierającego silne detergenty.

Jak skutecznie konserwować lakier samochodu?

Poprawa wyglądu, konserwacja i ochrona przed zabrudzeniami zapewnią efekt woskowania

Poprawa wyglądu, konserwacja i ochrona przed zabrudzeniami zapewnią efekt woskowania. Ułatwia to ponowne czyszczenie urządzenia. Warto wykonywać tę czynność co dwa miesiące, gdy samochód jest użytkowany codziennie. Do wyboru są produkty w postaci pasty, sprayu, a nawet płynu. Woski poprawiają również ogólny wygląd lakieru, wypełniając drobne rysy i pogłębiając kolor. Jeśli uszkodzenie lakieru było głębsze, trzeba będzie zastosować pastę, płyn lub użyć ołówka, aby je wypełnić. Warto zregenerować karoserię pojazdu, ponieważ efekt może znacznie poprawić wygląd samochodu.

Kosmetyki samochodowe, które warto kupić w sklepie

Bardzo ważne jest również wnętrze samochodu. Możesz o nią zadbać, stosując kilka kosmetyków pielęgnacyjnych. Wszystkie elementy kabiny, deski rozdzielczej i inne części z tworzyw sztucznych należy czyścić za pomocą specjalnych sprayów, pianek lub płynów. Kosmetyka aut Poznań zapewnia piękny połysk, świeży zapach i zapobiegną ponownemu osadzaniu się kurzu. Jeśli masz skórzaną tapicerkę, powinieneś o nią szczególnie dbać, regularnie ją myjąc szamponem; jeśli masz skórzaną tapicerkę, powinieneś o nią szczególnie dbać, aby zapobiec jej pękaniu i blaknięciu. Dostępne są również produkty chroniące przed wilgocią, zmiękczające i zwiększające sprężystość pokrycia.