Na samochód utrzymany w salonowych stanie mówi się show car. Jest to coś, o czym marzy każdy kierowca. Niestety dbanie o samochód to spore wyzwanie, które to wymaga od właściciela bardzo przemyślanego procesu pielęgnacji oraz ochrony samochodu. Na całe szczęście, z pomocą przychodzi nam kosmetyka aut Poznań (https://glancprojekt.pl/uslugi/detailing_wnetrza). Jest to usługa należąca cały czas do niszowych. Polscy kierowcy, być może się obawiają wysokich cen preparatów lub też uważają, że to jest im po prostu niepotrzebne. Zanim przejdziemy do konkretów, to dowiedzmy się, co detailing daje naszemu pojazdowi.

Na samym początku, nasz samochód podlega dekontaminacji. O co w tym chodzi? Jest to spryskanie nadwozia samochodu przy użyciu specjalnych środków. Pozwalają się one pozbyć wszelkich szkodliwych i smolistych osadów metalicznych. Chemię nałożoną musimy spłukać dokładnie i w następnym kroku przechodzi się już do czynności mycia. Kupując szampon, powinniśmy koniecznie wybrać taki, który posiada pH naturalne. Bardzo duża liczba oferowanych szamponów, posiada substancje agresywne. Może to doprowadzić, że razem z brudem pozbędziemy się także wosku, który jednak zabezpiecza lakier. Kolejny krok w kosmetyce samochodów to glinkowanie. Jest to proces, który pozwala pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które są przyklejane do lakieru. Musimy mieć świadomość, że glikowanie jest zabiegiem, który wymagany jest dla poprawnego efektu detailingu. Po usunięciu wszelkich zanieczyszczeń samochód płuczemy i dokładnie suszymy całą powierzchnię.

Korekta oraz zabezpieczenie lakieru


Na czym polega korekta lakieru? Polega ona na zastosowaniu ściernej pasty oraz specjalnej maszyny polerskiej. Możemy to zrobić także ręcznie, przy pomocy odpowiednich środków oraz gąbek, jednak efekt będzie, o wiele gorszy. Odpowiednia korekta lakieru wymaga na pewno bardzo dużego doświadczenia, jak i umiejętności. Wszystko po to, aby nie doprowadzić do tak zwanych hologramów.

Aby w sposób prawidłowy móc zabezpieczyć lakier, należy użyć płynu z woskiem lub też kwarcem. Płyn lakierowi nadaje sporego połysku oraz szklistości. Niestety także nieco technicznego oraz mało naturalnego wyglądu. Zaś wosk, szczególnie naturalny, wyróżnia się doskonałym oraz naturalnym połyskiem, a do tego głębią koloru naszego samochodu. Musimy uważać na woski sztuczne. Cechują się one rzeczywiście znacznie większą trwałością, ale połysk jest taki sam, jak w przypadku użycia płynu zawierającego kwarc. Warto to wiedzieć.