Problemy z felgami dotykają wielu właścicieli samochodów. Niezależnie od wieku auta, mają je ci posiadający kilkuletnie pojazdy, jak również auta który stuknęła już dwudziestka. Pomijając kłopoty typu pęknięcia, wygięcia i inne uszkodzenia spowodowane kontaktem z krawężnikami oraz dziurami, pojawia się jeszcze problem czystości. O nią jest trudno, ponieważ na drogach zawsze pojawia się pewna ilość pyłu, zwłaszcza w okresie zimowym i wczesnowiosennym, gdy ulice posypywane są solą i piaskiem. Po kilku latach felga, zwłaszcza aluminiowa, może być zanieczyszczona tak bardzo, że samodzielnie nie da się już przywrócić jej pierwotnego blasku. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Walczymy o czyste felgi

Jednym ze sposobów jest czyszczenie felg samodzielnie, jednak nie możemy robić tego standardowymi sposobami „domowymi”. Nie pomoże tutaj niestety płyn do mycia naczyń, ani tym bardziej proszek do szorowania. Ten drugi może jedynie pozostawić na aluminiowej feldze mnóstwo rys, które będą już nie do usunięcia. Stąd też dobrze zastanówmy się, zanim rozpoczniemy czyszczenie felg Poznań to jedno z miast, gdzie znajduje się mnóstwo sklepów motoryzacyjnych. Sprawdźmy czy nie posiadają w ofercie specjalnego płynu, który wykorzystywany jest właśnie do czyszczenia mocno zabrudzonych felg. Jest on potoczenie zwany krwawą felgą, z powodu koloru jaki pojawia się po jego użyciu. Wystarczy felgę z grubsza oczyścić z luźnego brudu, a następnie spryskać. Po odczekaniu około 10-15 minut dokładnie płuczemy całe koło i cieszymy się idealnym blaskiem czystego aluminium.

Pomoc profesjonalistów

Zdarzają się sytuacje, gdy koła mamy zanieczyszczone tak bardzo, że żaden środek chemiczny nie jest w stanie sobie z nimi poradzić. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy załamać ręce i godzić się na jazdę z paskudnie wyglądającymi kołami. Nie musimy też wydawać fortuny na zakup nowego kompletu felg. W przypadku aluminiowych kół i starego auta, wartość takiego kompletu może szybko przekroczyć wartość samochodu. Dlatego też warto wybrać się do jednej z firm, która przeprowadza profesjonalne czyszczenie felg Poznań to miasto, gdzie możemy znaleźć takich punktów całe mnóstwo. Większość serwisów świadczących usługi auto-detailingu będzie w stanie odpowiednio zająć się naszymi kołami. Pracownicy posiadają niezbędne narzędzia, a także wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Potrafią dokonać czyszczenia w taki sposób, że nawet najbardziej oporne zabrudzenia ulegną. Jednocześnie mamy pewność, że koła nie zostaną uszkodzone.