Bez wątpienia usuwanie zabrudzeń z karoserii, jak i tapicerki nie tylko wpływa na wygląd estetyczny samochodu, ale także pozwala na utrzymanie samochodu w dobrym stanie. Takie zadanie powierzyć warto specjalistom. Warto skorzystać z profesjonalnej usługi, którą jest car detailing Poznań (glancprojekt.pl). Na jakie zabiegi możemy liczyć w ramach tej usługi? O tym już za chwilę.

Co to za usługa?

W ramach auto SPA, nasz samochód jest poddany kompleksowemu czyszczeniu, renowacji oraz konserwacji

 

Car detailing jest także nazywany auto detailingiem. Jest to czynność, która się opiera na wieloetapowym oraz starannym czyszczeniu całego naszego samochodu. Mowa tutaj o wnętrzu, jak i o karoserii. W ramach usługi tej otrzymujemy kompleksową renowację samochodu. Podczas pracy się usuwa drobne efekty jak przebarwienia lakieru, czy też pewne delikatne zarysowania. Tym zabiegom kosmetycznym poddawane mogą być zarówno nowe, jak i również starsze pojazdy. Wiele osób uważa, że car detailing obejmuje jedynie samochody osobowe. Nic bardziej mylnego. Mowa tutaj także o samochodach dostawczych, czy też motocyklach.

Renowacja zewnętrza samochodu

Odnawianie i konserwacja samochodu od zewnątrz polega na niczym innym jak na myciu karoserii, jej polerowaniu oraz zabezpieczeniu lakieru. W bardzo wielu sytuacjach z karoserii się usuwa dosyć trudne zabrudzenia jak asfalt, smoła oraz owady. Te bardzo specjalistyczne usługi nazywa się deironizacją lakieru oraz dekontaminacją. W ramach tejże usługi dochodzi do usunięcia drobnych zadrapań, rys oraz wgnieceń. Dzięki użyciu specjalistycznej chemii samochodowej możliwe jest przywrócenie utraconej głębi koloru naszej karoserii. Na sam koniec na karoserię nakłada się warstwę ochronną. Za co ona odpowiada? Odpowiada za zabezpieczenie lakieru przed przyklejaniem się do niego drobinek kurzu, pyłków, jak i innych zabrudzeń. Odpowiednie preparaty gwarantują nam wizualne efekty pod postacią lśniącej oraz zabezpieczonej właściwie karoserii.

Odnawianie i konserwacja samochodu od zewnątrz polega na niczym innym jak na myciu karoserii, jej polerowaniu oraz zabezpieczeniu lakieru

Z kolei renowacja samochodu od wewnątrz polega na czyszczeniu tapicerki samochodowej, elementów plastikowych, lusterek, szyb, jak i innych elementów wyposażenia wnętrza pojazdu. Ten etap car detailingu obejmuje odkurzanie precyzyjne wnętrza naszego samochodu. Oczywiście nie są pomijane miejsca najtrudniej dostępne. Mowa o wewnętrznych progach, kratkach wlotu powietrza oraz szczelinach w kanapie. Zależnie od powierzchni konserwowanej możemy zastosować kosmetyki, które nadają efekt satynowy, matowy lub na wysoki połyk. Wydaje się to dosyć oczywiste. Po skorzystaniu z tej usługi będziemy naprawdę zadowoleni z osiągniętego efektu.