Potrzeba porządku

Poruszając się na co dzień samochodami, nie zależnie od tego czy jest to duży transport typu ciągnik siodłowy, autobus, minibus czy najbardziej powszechny samochód osobowy, wiadomym jest że odczucie świeżości, przyjemnego zapachu oraz porządku po wejściu do pojazdu już eliminuje negatywne czynniki i rozpraszacze wpływające na jazdę. Żadna butelka nie pałęta się bezwładnie, monety nie szeleszczą w mieszku, w schowku nie tłucze się stos płyt CD które zostały pozostawione przez poprzedniego właściciela. Człowiek z natury jest istotą potrzebującą porządku, harmonii, doznań zapachowych. Widząc porządek staje się spokojniejszy, co z kolei wpływa na większą koncentracje a dalej na bezpieczeństwo czy też finalnie na samopoczucie i brak czynników stresujących.

Poszukiwania

Mając przeświadczenie że życie obecnie polega na ciągłym biegu, brak czasu na spokojny posiłek czy choćby kawę, kierowca który spędza jednak znaczną część swojego dnia w samochodzie najzwyczajniej w świecie nie będzie miał czasu na sprzątanie, bądź będzie chciał zająć się czymś innym, wypocząć w weekend, cokolwiek. Najprostszym wyjściem jest Internet, google oraz wpisanie frazy nas interesującej, np. czyszczenie auta Poznań. Wyników multum, opinii masa, wybierać, przebierać, hulaj dusza piekła nie ma. Mając już taki wachlarz oferentów, znając ceny usług może umówić się na konkretną godzinę i pozostawić swój rydwan w opiekę.

Pakiet pakietowi nie równy

Bardzo istotną kwestią jest zapoznanie się z pakietami co oferują owe firmy. Zazwyczaj jest to podstawowe sprzątanie przy pomocy odkurzacza, szczotkowanie dywaników, czyszczenie plastików preparatami, konsoli, tunelu, wszystko co jest potrzebne, jednak warto podpytać o kilka kwestii. Czy demontowane są fotele podczas sprzątania, czy nabłyszczacz którego użyją nie będzie powodował osiadania kurzu, czy chemia piorąca jest przyjazna dla zwierząt jeśli są przewożone jakieś. Wiele firm zajmujących się czyszczeniem samochodów oferuje również darmowe mycie samochodu oraz felg, co jest dużym atutem. 

Na co uważać?


Jak wyżej należy też obejrzeć pojazd po sprzątaniu, czy (jeśli było pranie na mokro) fotele są odpowiednio wysuszone i nie mają w sobie wilgoci, jak i podłoga. Bardzo ważną kwestią również są oględziny podsufitki jeśli była czyszczona – w przypadku czyszczenia na sucho problem się nie pojawi, natomiast przy czyszczeniu na mokro preparatami do prania w samochodach starszych jak 8-10 lat pojawia się problem z odklejającym sufitem po praniu. A jak wiadomo pojazd jest oddawany na czyszczenie a nie montaż baldachimu. 

Podsumowując, czyszczenie samochodu przez firmy niesie za sobą wiele korzyści, głównie w postaci oszczędności czasu i pieniędzy – chcąc skompletować chociażby podstawowy sprzęt do czyszczenia wiąże się z zakupem za kilka tysięcy złotych co nijak ma się do kilkudziesięciu za czyszczenie.