Dbanie o lakier samochodowy – profilaktyka

Dbanie o lakier naszego auta to kluczowa rzecz, szczególnie w momencie kiedy dany pojazd jest nowy, lub świeżo po lakierowaniu. Delikatne rysy, otarcia, czy nawet większe zadrapania mogą negatywnie przyczynić się do wyglądu samochodu a także być ogniskiem korozji. Profilaktyka w przypadku dbania o lakier jest bardzo prosta jednak nie jest możliwa do stosowania przez każdego. Pierwszym krokiem do dbania o lakier samochodowy jest odrzucenie myjek ciśnieniowych i automatycznych. Myjki ciśnieniowe źle używane mogą zadrapać lakier, lub klar i stworzyć tysiące mikro uszkodzeń jednocześnie nie czyszcząc auta dostatecznie dobrze. Aby się o tym przekonać po kolejnym umyciu auta przeciągnijmy białą chusteczką po lakierze zobaczymy nieciekawe efekty. Lepszy wyjściem są myjki automatyczne z miękkimi szczotkami jednak mimo że czyszczą lepiej to do szczotek mogą przyczepiać się dobre kamyki i zabrudzenia które rysują lakier.

Korzystanie z komercyjnych myjni jak możemy zauważyć nie jest wyjściem najlepszym a wręcz sprawia że możemy zaszkodzić sobie i narazić się na duże koszty. Co w takim razie robić? Mycie auta ręcznie w klasyczny sposób na 2 wiadra jest najbardziej rozsądną opcją. W takim trybie pozbywamy się zabrudzeń jednocześnie ni nie rysujemy lakieru i dokładnie czyścimy karoserię nawet z bardzo poważnych zabrudzeń. W przypadku kiedy nie mamy możliwości wyczyszczenia auta w ten sposób pozostają salony detalingowe. Salony tego rodzaju to świetne rozwiązanie dla osób żyjących w miastach które nie maja miejsca do klasycznego mycia samochodu. Detaling to nie tylko mycie, ale również konserwacja lakieru Poznań i ochrona na przyszłość

Czym zajmują się salony detalingowe?

Dbanie o lakier naszego auta to kluczowa rzecz, szczególnie w momencie kiedy dany pojazd jest nowy, lub świeżo po lakierowaniu

W tego rodzaju salonach wykonywana jest kompleksowa usługa czyszczenia wnętrza samochodu a także jego karoserii. Czyszczenie opiera się na użyciu jednorazowych szmatek z mikrofibry które dokładnie czyszczą każde zabrudzenia i sprawiają że auto odzyskuje na nowo swój blask. Zabezpieczenie lakieru na przyszłość jest możliwe dzięki zastosowaniu powłok ceramicznych będących doskonałą ochroną przed matowieniem lakieru. Ochrona ceramiczna i hydrofobowa nie należą do najtańszych jednak są doskonałe w przypadku nowych samochodów aby uchronić cenny lakier przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami.

Oczywiście salony detalingu nie są zarezerwowane dla jedynie zamożnych klientów a sama usługa mycia jest w granicach portfela przeciętnego kowalskiego. Warto zauważyć że salony tego rodzaju specjalizują się również w konserwacji lakieru na wiele lat. 

Konserwacja lakieru Poznań


Oddając swoje auto do jednego ze sprawdzonych salonów detalingowych możesz liczyć również na usługę renowacji lakieru. Renowacja to proces przywracania dawnego wyglądu lakieru i jego konserwacja. Usługa ta przeznaczona jest szczególnie dla osób posiadających nietypowe odmiany lakierów za które obecnie już nie są w sprzedaży. W przypadku nowych aut koniecznie należy zainwestować w usługę konserwacji lakieru ponieważ w stosunku do kosztów nałożenia nowego lakieru stanowi ona marginalny wydatek. Warto jest również podjąć dobre praktyki mające na celu uchronić lakier przed kolejnymi rysami np. poprzez stosowanie mycia na 2 wiadra i używanie jedynie jednorazowych szmatek z mikrofibry. Przy myciu nie używajmy silnych detergentów a jedynie specjalne szampony do lakierów samochodowych które nie uszkadzają powłoki klaru. Przy wyborze usługi nie kierujmy się ceną a jakąś jej wykonania a nasze auto zdecydowanie nam za to podziękuje.