Renowacja lakieru zwana również korektą lakieru jest to wieloetapowy zabieg, polegający na usuwaniu wszelkich zarysowań z powierzchni lakieru. W żadnym wypadku nie można mylić tej usługi z polerowaniem lakieru jakie np. wykonuje lakiernik po nałożeniu powłoki lakierniczej na karoserie. Różnic między tymi dwoma zabiegami jest naprawdę wiele i należy się temu bliżej przyjrzeć (więcej).

Pierwszym elementem który decyduje o tym czy zabieg profesjonalnej renowacji lakieru zostanie wykonany prawidłowo, jest bez wątpienia czas wykonania usługi. W przypadku wykonywania zabiegu w profesjonalnym studio auto detailingu, waha się on od dwóch do nawet czterech dni roboczych, w zależności od tego jaki etap zaawansowania wybierze klient.

Usługę renowacji lakieru dzielimy na:

  • jednoetapową  – wydobywa głębie lakieru, usuwa hologramy i drobne niedoskonałości.
  • dwuetapową – usuwa hologramy oraz 70-80% zarysowań, przywraca blask i daje efekt lustrzanego odbicia.
  • wieloetapową – zwaną również pełną korektą lakieru. Pozwala usunąć 80-90% zarysowań a także wżery i niedoskonałości lakiernicze, daje najbardziej zadowalający efekt w przypadku nawet najbardziej wymagających aut.

W trakcie takiej wizyty detailer określi, jaka korekta lakieru będzie idealna dla naszego auta co może znacznie ułatwić podjęcie decyzji

Renowacja lakieru samochodowego wykonywana jest przez profesjonalistów przy użyciu najwyższej jakości maszyn polerskich, gąbek o różnych poziomach twardości dostosowanych do odpowiednich etapów realizacji oraz past polerskich o różnych wysokościach ścieralności. Tylko osoba która specjalizuje się w tego typu usługach, zna cały proces oraz produkty przeznaczone do jego realizacji, będzie w stanie osiągnąć najbardziej zadowalający efekt, nie uszkadzając przy tym lakieru.

Auto w którym została wykonana profesjonalna konserwacja lakieru Poznań – Glancprojekt, często wygląda lepiej niż w momencie odbioru z salonu sprzedaży, wydobyta zostaje głębia koloru, lakier jest szklisty, bez widocznych defektów.

Klasyczne polerowanie lakieru

Na czym zatem polega klasyczne polerowanie lakieru, którego koszt zamyka się zazwyczaj w przedziale kilkuset złotych i trwa nie więcej niż kilka godzin ? Jest to nic innego jak nabłyszczanie karoserii i tzw wypełnienie lakieru woskiem zawartym w paście polerskiej, który daje chwilowy efekt poprawy kondycji lakieru. Trzeba jednak pamiętać o tym, że z czasem woski te zostaną usunięte podczas np. mycia auta a tym samym naszym oczom ukaże się w najlepszym wypadku lakier w stanie sprzed wykonania usługi.

Renowacja lakieru samochodowego wykonywana jest przez profesjonalistów przy użyciu najwyższej jakości maszyn polerskich, gąbek o różnych poziomach twardości dostosowanych do odpowiednich etapów realizacji oraz past polerskich o różnych wysokościach ścieralności

Dlaczego w najlepszym wypadku?

Ponieważ często zdarza się, że polerowanie nieodpowiednio przygotowanego lakieru (niedokładne mycie przed korektą, brak usuwania osadów z lakieru) pogarsza tylko jego kondycję poprzez utworzenie na powłoce lakierniczej tzw. hologramów.

Decydując się na wykonanie renowacji lakieru w swoim aucie, pamiętajmy zatem o tym, że jest to usługa którą możemy zrealizować w profesjonalnym studio auto detailingu, gdzie o każdy szczegół zadbają specjaliści. Większość z nich oferuje również bezpłatną konsultację, podczas której wykonywana jest inspekcja lakieru.

W trakcie takiej wizyty detailer określi, jaka korekta lakieru będzie idealna dla naszego auta co może znacznie ułatwić podjęcie decyzji. Możliwe że na termin wykonania usługi w profesjonalnym studio auto detailingu będziemy musieli trochę poczekać a koszt zabiegu będzie już liczbą czterocyfrową, ale wszystko to na pewno zrekompensuje nam wygląd naszego auta po odbiorze ze studia. Bez względu na to czy posiadamy nowe auto czy kilkudziesięcioletniego klasyka, profesjonalnie wykonana usługa spowoduje że efekt będzie cieszył nasze oczy przez bardzo długi czas.