Twój samochód został porysowany? A może uczestniczyłeś w niegroźnej stłuczce parkingowej i Twój lakier został obtarty? Polerka samochodowa Poznań może wystarczyć do przywrócenia mu dawnego blasku. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie czy można wykonać ją samemu czy może lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Wykonanie polerki samochodu samemu

Sytuacji, które mogą doprowadzić do uszkodzenia lakieru w naszym samochodzie może być na prawdę wiele. Oprócz parkingowej stłuczki mogą być to na przykład sytuacje losowe związane z pogodą (https://rf.gov.pl/2020/06/04/stluczka-na-parkingu-i-konsekwencje-ucieczki/). W Polsce raz na jakiś czas widujemy tak zwane załamanie pogody, w którym dochodzi do wichur czy na przykład opadów gradu. Zarówno grad jak i spadające gałęzie mogą mocno porysować lakier naszego samochodu. Sprawa komplikuje się tym bardziej, jeżeli nasz lakier nie posiada żadnego zabezpieczenia, na przykład poprzez nałożenie powłoki ceramicznej. Co więcej, to że samochód jest nowy i odebrany prosto z salonu, wcale nie znaczy że posiada bardzie trwały lakier i odporny na tego typu sytuacje. Wręcz przeciwnie, producenci aut najczęściej kompletnie nie zabezpieczają lakieru nawet w swoich najnowszych modelach. W takiej sytuacji właściciele nowo zakupionych aut bardzo często od razu zgłaszają się do studia detailingowego na wykonanie pełnego pakietu zabezpieczeń, aby zachować piękno swojego auta na dłużej!

Zastanawiasz się co zrobić w sytuacji kiedy zauważyłeś już na swoim aucie paskudne rysy czy obtarcia? Mamy w takim razie dwie opcje do rozpatrzenia

Zastanawiasz się co zrobić w sytuacji kiedy zauważyłeś już na swoim aucie paskudne rysy czy obtarcia? Mamy w takim razie dwie opcje do rozpatrzenia. Pierwszą z nich jest wykonanie polerki lakieru na własną rękę. Części osób może się wydawać, że będzie to rozwiązanie, które pomoże nam zaoszczędzić trochę pieniędzy. Oczywiście w kontekście długofalowym może to tak wyglądać, ale pamiętajmy, że na początku musimy ponieść koszta związane z zakupem maszyny polerskiej i pasty polerskiej. Musimy jednak pamiętać, że dobre chęci to nie wszystko. Nawet kiedy posiadamy już odpowiednie narzędzia, nieumiejętne polerowanie lakieru może go uszkodzić w jeszcze większym stopniu niż dotychczas. W sytuacji kiedy nie jesteśmy aspirującym detailerem, lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tej usługi profesjonalnemu studiu detailingowemu.

Profesjonalna usługa w studiu detailingowym


Renowacja lakieru jest jedną z najczęściej wykonywanych usług w profesjonalnym studiu autodetailingowym. Co ciekawe może się ona składać nawet z kilku etapów, w zależności od tego w jakim stanie znajduje się nasz lakier, oraz jaki efekt chcemy finalnie pozyskać. Dzięki profesjonalnym narzędziom oraz kosmetykom, będą oni w stanie przywrócić naszemu lakierowi dawną głębie koloru, który z biegiem lat zostaje mocno przygaszony. W sytuacji kiedy oddajemy te usługę w ręce profesjonalistów nie musimy się bać o pogłębienie tych uszkodzeń, tak jak mogłoby to wyglądać w sytuacji kiedy sami chcielibyśmy to wykonać. Są to osoby, które wykonują takie usługi na co dzień, można powiedzieć że jest to więc dla nich chleb powszedni. Decydując się na usługi studia detailingowego, możesz zdecydować się na pakiet usług. Do dyspozycji masz również między innymi zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną, która pomoże Ci w utrzymaniu czystości auta oraz zabezpieczy przed większością rys i mikrouszkodzeń. Wśród popularnych usług znajduje się również zabezpieczenie felg oraz renowacja tapicerki skórzanej. Pomoże Ci ona w sytuacji kiedy skóra w Twoim aucie została obtarta z biegiem lat lub rozerwana. Z pewnością nie wygląda to dobrze i chciałbyś pozbyć się tego efektu!