Samochody seryjne charakteryzują się uniwersalnym designem i precyzyjnym wykończeniem. Jednak czasem właściciel auta chciałby, aby jego pojazd wyróżniał się na drodze i przykuwał wzrok innych kierowców. Jeśli samochód ma wyrażać charakter i upodobania właściciela, to warto go upiększyć poprzez zmianę koloru, malowanie detali, zamontowanie spojlera czy przyciemnianie szyb. A jak jeszcze można poprawić wygląd auta?

Jak zmienić kolor samochodu?

Obecnie najszybszym sposobem na zmianę koloru auta jest zastosowanie specjalnej folii, którą można okleić wybrane elementy auta lub całą powierzchnię nadwozia. Oklejanie aut Poznań to usługa, dzięki której można diametralnie odmienić wizerunek pojazdu, ponieważ renomowane serwisy samochodowe oferują folie, które mogą zmienić kolor auta na:

  • matowy
  • satynowy
  • metaliczny.

Ciekawą alternatywą jest także folia pozwalająca uzyskać efekt lustrzanego odbicia. Oklejanie aut Poznań może być również wykonane przy pomocy bezbarwnej folii ochronnej, która ma zadanie zabezpieczyć karoserię przed czynnikami zewnętrznymi typu opady atmosferyczne, drobne kamienie, błoto czy brud.

Obecnie najszybszym sposobem na zmianę koloru auta jest zastosowanie specjalnej folii, którą można okleić wybrane elementy auta lub całą powierzchnię nadwozia

Jak odświeżyć wygląd alufelg?

Błyszczące alufelgi to ozdoba każdego samochodu, dlatego warto o nie dbać. Jeśli felga jest bardzo zużyta, to można ją wymienić na nowy większy model lub oddać do renowacji. Naprawa alufelg polega głównie na ich oczyszczeniu, piaskowaniu, polerowaniu i zabezpieczeniu specjalną warstwą ochronną. Doskonały efekt można osiągnąć także poprzez pomalowanie felg na inny kolor, co można zrobić, korzystając z usług fachowców lub przy użyciu specjalnego spreju. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się również zabieg malowania zacisków hamulcowych na żywe i wyraziste kolory. Ten prosty trik sprawi, że zwykłe miejskie auto będzie wyglądało jak sportowy samochód z wyższej półki.

Kiedy warto zamontować spojler?

Spojler to element nadwozia montowany z tyłu lub z przodu samochodu, który ma za zadanie korzystnie wpłynąć na aerodynamikę pojazdu. Umiejętnie zaprojektowany i dopasowany do danego modelu spojler to doskonały sposób na upiększenie auta. Jednak decydując się na spoiler, trzeba sprawdzić, czy dany produkt nie ograniczy kierowcy widoczności. Poza tym warto zamawiać spojlery od sprawdzonych producentów, ponieważ wówczas dobrze spełnią swoją funkcję i przy tym będą się wspaniale prezentować.

Jakie korzyści daje przyciemnianie szyb?


Przyciemnianie szyb w samochodzie to usługa, która nie tylko zmieni wygląd auta, ale także może zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pasażerów. W renomowanym serwisie właściciel auta będzie mógł wybrać folie o różnym poziomie przepuszczalności światła. Przyciemniane szyby dodadzą pojazdowi elegancji i sprawią, że tył auta nie będzie się bardzo nagrzewał w upalne dni. Ciemne szyby sprawdzą się także, gdy z tyłu pojazdu przewożone są małe dzieci, ponieważ słońce nie będzie raziło je w oczy i łatwiej będzie im zasnąć w trakcie podróży. Jest to zatem bardzo praktyczne rozwiązanie, które może być z powodzeniem stosowane w każdym samochodzie.

Wygląd auta można też szybko poprawić poprzez wybranie interesujących naklejek lub uzupełnienie ubytków w lakierze. Czasem nawet stosunkowo drobna zmiana może całkowicie odmienić sylwetkę pojazdu. Jednak, jeśli kierowca nie wie, co powinien zrobić, aby upiększyć auto, to warto zlecić to zadanie fachowcom, którzy podpowiedzą, jakie rozwiązania są obecnie modne. W renomowanym serwisie auto przejdzie metamorfozę, dzięki której będzie wyglądało jak nowe i zostanie właściwie zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.